Українські рефератиучбові матеріали на українській мові

RefBaza.com.ua пропонує студентам та абітурієнтам найбільшу базу з рефератів! Також ви можете ділитися своїми рефератами для поповнення бази.

ДЖЕРЕЛА ГРОМАДЯНСЬКОГО ПРАВА

Реферат: ДЖЕРЕЛА ГРОМАДЯНСЬКОГО ПРАВА

СОДЕРЖАНИЕ

Громадянське законодавство ще й інші акти, містять норми громадянського права

Звичаї ділового обороту

Застосування громадянського законодавства аналогії

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ИСТОЧНИКОВ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ

Застосування цивільних законів інших держав та Міжнародних договорів

Громадянське законодавство ще й інші акти, містять норми громадянського права

Стаття 71 Конституції віднесла до ведення Російської Федерації громадянське, цивільно-процесуальне і арбитражно-процессуальное законодавство. Відповідно п. 2 ст. 3 ДК встановлює, що громадянське законодавство складається з Кодексу й положення прийнятих відповідно до ним інших федеральних законів, регулюючих цивільні відносини.

Закон від 14 червня 1994 року визнає датою прийняття Федерального закону день, коли його затверджений Державної Думою у прикінцевій редакції, а федерального конституційного закону день схвалення Палатами Федерального Збори гаразд, встановленому Конституцією РФ. Федеральні конституційні закони та федеральні закони підлягають офіційному опублікуванню котрі сім днів після їх підписання Президентом РФ.

Всім видів законів офіційної є публікація, притому неодмінно повного їх тексту, у складі газеті" чи "Собрании законодавства Російської Федерації". Федеральні конституційні закони, і навіть федеральні закони набирають чинності одночасно по всій території Російської Федерації після закінчення днів після їхнього офіційного опублікування, тоді як самому законі нічого очікувати встановлений інший порядок її вступу з.

Особливе місце у системі громадянського законодавства належить Цивільним кодексом. Він здійснюється у цьому, що "норми громадянського права, які у інших законах, - зазначено у п. 2 ст. 3, повинні відповідати . Кодексу".

ДК не належить до федеральних конституційних законів, оскільки вона відповідає вимогам, що ставляться до що така актам ст. 108 Конституції РФ. Є у вигляді, що федеральний конституційний закон приймається, по-перше, тільки з питань, зазначеним Конституцією (прийняття ДК як федерального конституційного закону Конституцією не передбачено), і, по-друге, з повним дотриманням спеціальної процедури голосування, яка передбачає кваліфіковане більшість - 3/4 голосів від загальної кількості членів Ради Федерації і 2/3 голосів від загальної кількості членів Думи. На відміну від прийняття цього Кодекс приймався простим більшістю голосів.

Разом про те ДК зі своєї юридичної силі певною мірою дорівнює федеральним конституційним законам. Це виявляється у цьому, що до будь-яких іншим федеральним законам вона обіймає становище "першого серед рівних".

Практичне значення відзначеного особливого становища ДК у тому, що з колізії цивільно-правових норм, які у будь-якому нормативному акті (зокрема федеральному законі), зі статтями ДК суд, як будь-який інший орган, застосовує право, зобов'язаний керуватися нормами ДК. У цьому важливо наголосити, що загальні принципи дії законів, які визнають, що наступний акт витісняє раніше виданий, а спеціальний - загальний акт, у разі не застосовуються.

Отже, примат ДК носить абсолютний характер, отже, зберігається стосовно актам, прийнятим після набрання чинності ДК, і до різноманітних спеціальним актам, за умови що інше, тобто можливість відступу у тому акті від норм Кодексу, у самому ДК прямо не передбачається. Йдеться про наявної у багатьох статтях ДК застереженню: "якщо інше не передбачено у законі".

Поняття "громадянське законодавство", використовуване у Кодексі, включає у собі лише ДК й інші федеральні закони. Проте цивільно-правове регулювання зазначеними актами не вичерпується. Поруч із ними відповідні відносини регулюються (а окремих випадках захищаються) актами Президента, Уряди, і навіть міністерств та інших федеральних органів виконавчої. У цьому ДК визначає сферу дії кожного з цих актів та її юридичної чинності.

ДК дає підстави дійти невтішного висновку, що указ Президента РФ, не що суперечить Кодексу чи іншому федеральному закону, може бути прийнятий з питання, що входить у компетенцію Президента РФ, окреслену ст. 80-90 Конституції, за умови, тоді як Кодексі (чи іншому федеральному законі) немає свідчення про те, що запитання може бути врегульована лише законом. Прикладом останнього варіанта може бути п. 2 ст. 445, яким відступ від принципу свободи угод вигляді встановлення обов'язки укласти договір можливе лише за на ці гроші прямої вказівки на у самому кодексі чи іншому законі.

Постанови Уряди РФ може бути прийнятий тільки підставі й у виконання Кодексу та інших законів, і навіть указів Президента РФ (п. 4 ст. 3 ДК). У кодексі міститься іноді пряма отсылка до подібного роду актам Уряди видавати у разі, передбачені законами, правила, якими мають керуватись боку під час укладання у виконанні публічних договорів. Маю на увазі правила, приймаючі форми типових договорів, положень цих та т. п.

Аналогічні посилання включені й у інших законів, соціальній та укази Президента РФ. Є у вигляді, що усталені основі постанови Уряди РФ повинні відповідати і ДК, і законам, і указам Президента РФ.

У ДК широко використовується становище, з якого запитання може бути врегульована інакше - "законом чи інші правовими актами" (наприклад, п. 2 ст. 421). Це означає принципову допустимість, з урахуванням дії наведеної вище редакції пп. 2, 3 і 4 ст. 3, прийняття акту на кожній із трьох форм: закону, указу Президента РФ чи постанови Уряди РФ. Всі ці форми актів охоплюються терміном "правової акт".

Поруч із зазначеним терміном у ЦК застосовується у окремих випадках і більше широкий - "нормативні акти". Останні включають крім актів, іменованих "правовими", також акти міністерств та інших федеральних органів виконавчої (в загальноприйнятої термінології - "відомчі акти"). Особливість їх у тому, що, як передбачено в п. 7 ст. 3, "міністерства та інші федеральні органи виконавчої можуть видавати акти, містять норми громадянського права, у випадках і не більше, передбачених . Кодексом, інших законів й іншими правовими актами", тобто як указами Президента РФ, і постановами Уряди. Отже, видання будь-якого відомчого акта має грунтуватися на вказуванні, що міститься в акті правовому. Так, одне з найважливіших для банківського законодавства актів - Положення про безготівкових розрахунках Російській Федерації від 9 липня 1992 року видано Центральним банком РФ за дорученням, утримується в постанові Президії Верховної Ради Російської Федерації і Уряди Російської Федерації від 25 травня 1992 року. Право видання відомчих актів з певних питанням може грунтуватися з урахуванням акта вищого органу. Так, ряд актів за Центральний банк, які стосуються регулювання валютних відносин, приймався з урахуванням ст. 9 Закону "Про валютне регулювання і валютному контролі". У статті передбачено право за Центральний банк РФ видавати "нормативні акти, обов'язкові до виконання Російській Федерації резидентами і нерезидентами".

Нормативні акти міністерств та інших федеральних органів виконавчої, які заторкують права, волі народів і законні громадян, і навіть будь-які (зокрема і які стосуються підприємницької діяльності) міжвідомчі акти підлягають державної реєстрації речових у Міністерстві юстиції РФ і того ж таки обов'язковому опублікуванню пізніше 10 днів після реєстрації. Акти, які пройшли державної реєстрації, і навіть зареєстровані, але були опубліковані у порядку, не тягнуть у себе правових наслідків як і які набрали чинності. Через це вони можуть служити законною підставою для регулювання відповідних відносин, до застосування яких би не пішли санкцій до громадянинові, посадової особи чи організації за невиконання які у них розпоряджень.


Схожі реферати

Статистика

[1] 2 3